812077604-ed35b70628f51c22d2524518b74a4193e270e7d604b0144595f5c778a1edbd_640.jpg

Meble loft idealne do industrialnych wnętrz

W trakcie urządzania wnętrz z całą pewnością trzeba zadbać, by zarówno wykorzystana kolorystyka, jak design mebli czy dodatki pasowały do całej koncepcji oraz tym samym pozwalały uzyskać spójną aranżację.

Czym charakteryzują się meble loft oraz w jakich pomieszczeniach będą prezentowały się odpowiednio?

Industrialne mieszkanie

Styl industrialny w aranżacji wnętrz cieszy się w ostatnim czasie niemałą popularnością. Tego rodzaju wystrój ma oczywiście swoje charakterystyczne cechy. Jakie? W tego typu pomieszczeniach dominują przede wszystkim surowe materiały. Odsłonięty beton, elementy konstrukcyjne czy odkryte cegły to z całą pewnością w tego typu aranżacjach nie materiały, które należy ukryć, lecz swego typu ozdoba i wyznacznik stylu. W pomieszczeniach industrialnych jest co więcej przestronnie, a otwarte powierzchnie dodatkowo zaznaczają charakter aranżacji. W takich wnętrzach ozdobne klasyczne meble wyglądałyby co najmniej mało spójnie, wskutek tego należałoby zadbać o dostosowanie poszczególnych detalów aranżacji i uzupełnić ją porządnie dobranymi meblami. Dzięki temu uzyskamy znacznie bardziej bezkonfliktowy efekt.

Meble loft

Meble loft cechują się prostą konstrukcją oraz niejednokrotnie wykonywane są z drzewa połączonego z metalem. Stalowa konstrukcja dla regału, łóżka lub szafy zapewnia wytrzymałość, a równocześnie doskonale komponuje się z aranżacją pełnego wnętrza mieszkania. Elementów drewnianych raczej się nie maluje – w pomieszczeniach industrialnych rewelacyjnie wygląda surowe drewno z widocznym rysunkiem słoi. Nie bez znaczenia zostaje również sam projekt. W wypadku mebli loft zdecydowanie rozsądniej jest zdecydować się na prostotę – elementy dekoracyjne są w stanie zaburzać jedność aranżacji. Warto wiedzieć, iż meble loft niektórzy decydują się budować samodzielnie wykorzystując w tym celu chociażby palety euro. Pośród propozycji wytwórców wyposażenia wnętrz nie brakuje niemniej jednak interesujących projektów, które z pewnością przypadną do gustu hobbystom stylu industrialnego. Zezwala to dobrać zarówno sprzęty meblowe, jak i samą aranżację do indywidualnych preferencji mieszkańców.