58

Czyszczenie oraz renowacja piachem

Piaskowanie jest metodą, która obecna jest w branży budowlanej od wielu lat. Bazuje ona w głównej mierze na czyszczeniu lub ewentualnie kształtowaniu dowolnej przestrzeni materiałem ściernym. Wykonuje się to przy pomocy sprężonego powietrza.

Dzięki możliwości piaskowania przeróżnych przedmiotów uzyskanie gładkiej, ale wystarczająco chropowatej przestrzeni jest bardzo proste. W ten sposób możliwe jest przygotowanie powierzchni pod malowanie bądź też inne czynności. To właśnie dlatego tą metodę używa się między innymi w branży motoryzacyjnej. Piaskowanie świetnie sprawdza się w wypadku karoserii samochodowej oraz felg. Na domiar tego jest to równie właściwe rozwiązanie w wypadku czyszczenia szczegółów stalowych oraz cegły. Wysokiej jakości piasek do piaskowania zezwala uzyskać bardzo solidne rezultaty czyszczenia, ale nie tylko. Na dodatek piaskowanie sprawdza się też w trakcie wykonywania prac renowacyjnych. W ten sposób można dokonywać prac przy starych budynkach czy innych obiektach.

Podczas wyboru piasku do piaskarki należy zwrócić szczególną uwagę na jego właściwości oraz cenę. Nikt nie lubi przecież przepłacać. Jak najbardziej należy przywiązywać także dużą wagę do tego jaką klasę reprezentuje dany piach do piaskarek, ponieważ musi on spełnia wszystkie normy by był bezpieczny. Chodzi tu nie wyłącznie o otoczenie i piaskowany szczegół, ale przede wszystkim też zdrowie ludzkie. Piaskowanie jest bowiem szkodliwe dla zdrowia, gdy nie jest wykonywane wedle zaleceń i w sytuacjach, kiedy dany piasek nie spełnia wymaganych norm.